değer yaratır / creates value
 • Stcc GooglePlus
 • Stcc Facebook
 • Stcc Mail
 • LTTM

  Yalın Ürün Geliştirme Sistemi

  Yalın Üretim Sistemleri, ürünün tedarikçiden müşteriye kadar uzanan değer akış zincirindeki kayıplarını inceler. Ancak, değer akış zincirinde ürünün tasarımından kaynaklanan kayıplar Yalın Üretim Sisteminin ya da TPM (Toplam Verimli Üretimin) sınırlarının ötesinde kalmaktadır.

  StCC Yalın Üretim Sistemlerinin ötesinde kalan Yalın Ürün Geliştirme alanını Yalın Prensipleri ve İlkeleri ile çalışarak, geliştiren ve kendi markalarını yaratan Türkiye’deki ilk ve tek Yalın Sigma Danışmanlık, Mühendislik şirketidir.

  L-TTM®, StCC nin geliştirdiği Yalın Ürün Geliştirmenin Yol Haritasının tescilli markasıdır.

  L-TTM® ile yeni ürünü tasarlarken, ilk fikir aşamasından başlayarak müşteriye uzanan süreçlerde tüm konsept, ürün tasarım ve üretim tasarım parametreleri ve yalın üretim içerisinde yer alan olası tüm kayıplar göz önüne alınarak belirlenir. Tasarımın Değer Akış Zincirinde tüm kayıplar minimize edilerek, etkin ve kayıpsız bir ürün geliştirme süreci oluşturulur. Ürünün pazara tam zamanında ulaşması garanti altına alınır.

  L-TTM®, daha az maliyetlerle daha kısa sürede daha etkili yalın üretim ilkelerine uyumlu ürünlerin geliştirilmesini sağlar.

  StCC, Yalın Üretim Sistemini uygulayan şirketlerin yalın süreçlerini L-TTM ile bütünleştirerek, Yalın İş Sistemlerine geçişlerini destekleyecek danışmanlık hizmetlerini sunar.