değer yaratır / creates value
 • Stcc GooglePlus
 • Stcc Facebook
 • Stcc Mail
 • coaching

  Sahada Koçluk

  StCC’nin deneyimli danışmanlarıYalın, SixSigma ve Shainin yayılımlarınızda, uygulama projelerinizde karşılaştığınız tüm zorluklarda size farklı bakış açıları ve sundukları pratik çözümlerle teknik destekler sunmaktadırlar.

  Sahada projelerin  yürütülmesi sırasında Yalın, SixSigma ve Shainin takımlarının karşılaştıkları problemlerin çözümlerine destek sağlamakla birlikte, istenildiğinde projelerin sorumluluklarının üstlenilmesi de StCC nin faaliyet alanındadır.

  StCC uzmanlarının farklı sektörlerde edindikleri deneyim derinliği sayesinde, pek çok müşterisinin kronikleşmiş ve çözümsüz gibi görülen projeleri, kısa zamanda, başlangıçta tanımlanmış hedeflerinin çok ötesinde kazançlarla tamamlanmışlardır.

  StCC Yalın, SixSigma ya da Shainin Koçluğunu üstlendiği müşterilerinin, projelerde sorumluluk alan çalışanları ile bire bir mülakatlarla olası bariyerleri tanımlar. Proje Takım Liderleri’nin (GreenBelt, Black,  Journeyman vs.) yetkinliklerini, şirket yöneticileri ile birlikte ölçerek güçlendirilmesi gereken unsurları belirler. Burada esas olan müşterinin, analizleri yapılan çalışanlarını görmek istediği seviyedir. Tanımlanan seviyeye göre delta eğitim programları oluşturulur. Bu eğitim programları mutlaka en az iki uygulama projesi ile birlikte yürütülerek, çalışanların teorik bilgilerle gerçek iş yaşamındaki problemler arasındaki ilişkileri kurma becerileri geliştirilir.

  StCC’nin uygulama koçluğunun temeli, çalışanların projelerde tökezlediklerinde yanında olabilmek, düşmeden önce onların ellerinden tutarak başarısızlıktan korkmalarını engellemek ve onları çözüm yolunda yüreklendirmektir.

  StCC, uygulama koçluğu yaptığı müşterileri ile aynı anda genellikle 8 – 10 Yalın SixSigma ya da Shainin projesinin yürütülmesini destekler ve danışmanlığını yaptığı bu projelerin, maksimum 24 haftada tamamlanması ilkesine bağlıdır. Tüm projelerin müşterilerinin tanımladığı standartlarda yürütülmesine özen gösterilir. Eğer müşterisinin tanımlanmış bir standart proje yürütme hiyerarşisi yoksa, StCC bu yapıyı müşterisi ile birlikte tasarlar, standartlarını belirler ve desteklediği en az 16 proje ile uygulanabilirlik performansını sınar.

  Yeşil ve Kara Kuşaklar, Shainin projelerindeki Journeyman ve Master’ler gibi, Yalın ve SixSigma projelerinin en önlerindedirler. Her türlü güçlük ve bariyerlerle en önce onlar yüzleşmek durumundadırlar. Projelerinin performanslarından sorumludurlar. Hep en iyi olmakzorundadırlar.

  StCC bugüne kadar 100 den fazla Lean SixSigma ve Shainin Projesinin uygulama koçluğunu yaparak plandığı şekilde başarıyla tamamlanmalarına destek olmuştur.