değer yaratır / creates value
 • Stcc GooglePlus
 • Stcc Facebook
 • Stcc Mail
 • QTools

  Q Tools - İleri Kalite Araçları Seti Programı

  Katılımcılara Problem Çözme Tekniklerini ve araçlarını uygulamalı olarak tanıtarak, kendi kuruluşlarında süreçlerin etkinliğini sürekli geliştirmeye yönelik temel bilgi birikiminin oluşmasına katkıda bulunmak. Problemlere uygun tekniklerin seçimi, Tekniklerin ardışık kombinasyonu, birarada kullanabilme, Problem Çözme Tablolarının hazırlanması ve kullanımı,

  Eğitimin İçeriği

  -Problemin Tanımı

  -PDCA Döngüsü

  -7 Klasik Metod

  -7 Yeni Metod

  -Birarada Çözümler, Problem Çözme Tabloları

  -İstatiksel Proses Kontrol

  -Yeterlilik Analizleri : Cp, Cpk, Cm, Cmk

  Eğitimin Süresi

   

  Eğitim Süresi 3 gündür. 

   

  Katılımcı Profili

   

  Üretim Mühendisleri, Metod ve Proses Mühendisleri, Tasarım Mühendisleri, Kalite Mühendisleri, Orta Düzey Teknik Yöneticiler. 

   

  Eğitimin Amacı

   

   

   

  Bu eğitim, üretim içerisinde doğru parçayı üretmenin doğru kriterlerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Bunun için problemi görünür hale getirmeyi, problemin göründüğü yerleri adreslemeyi, kök nedenlerini bulmayı ve kök nedenleri yok ederek problemleri çözmeyi öğretmek bu eğitimin hedefidir. 

  Eğitim sırasında  katılımcılar tarafından bire bir bilgisayar kullanılacaktır. Eğitim sırasında yapılacak çalıştaylardaki senaryolarda elde edilecek veriler için uygulamalar yapılacaktır. Eğitime katılanların eğitim sertifikası alabilmeleri için, eğitimi takiben 2 ay içinde gerçek bir proje uygulaması yapması beklenmektedir.

  İşletmelerde çalışmayan katılımcılar için uygulama projeleri sırasında sahada uygulama fırsatları StCC tarafından sağlanabilmektedir.