değer yaratır / creates value
 • Stcc GooglePlus
 • Stcc Facebook
 • Stcc Mail
 • green belt

  LSS - Yeşil Kuşak Sertifikasyon Programı

  Genel katılıma açık olarak düzenlenen Yalın Sigma Yeşil Kuşak Sertifikasyon Programı, proje liderlerine ve proseslerde aktif rol alan çalışanlara mevcut durumu sorgulama bilgisini, kök neden analizini  ve üst seviye problemleri etkin olarak çözmeyi öğretir.

  5 Modül olarak toplam 13 günlük sınıf eğitimlerinde katılımcılar, Yalın Altı Sigma projeleri yönetmek ve sunmak için gerekli araçları ve teknikleri öğrenirler. Uygulamalı proje deneyimini keşfederler ve ayrıca gerekli nesnel ve öznel verilere dayalı analiz becerileri geliştirmeye yardımcı olacak teknik bilgi ve becerileri kazanırlar. DMAIC hiyerarşisini izleyen 5 modül, yaklaşık 5 aya yayılı olarak tasarlanmış bir programdır.

  Sınıf eğitimleri, teorik konu anlatımları, atölye alıştırmaları ve simülasyon oyunlarından oluşmaktadır.

  Eğitime katılacak Yeşil kuşak adaylarının programa, çalıştıkları organizasyondan  seçecekleri bir iyileştirme projesi ile katılması gerekmektedir.

  Bu fırsatı olmayan adaylar ve öğrenciler, StCC nin saha koçluğu programına katılarak projelerinin seçebilirler. Adayların Projeleri ile ilgili gelişmeler eğitimin her aşamasında ve sonunda StCC Uzman Kara Kuşakları tarafından desteklenir, gözden geçirilir, değerlendirilir ve gereken geri besleme bilgisi paylaşılır.

  Adaylara teorik eğitimlere katılımları sonrasında Katılım Belgesi verilecektir. Eğitim sırasındaki uygulamalarda, eğitimin sonunda yapılan bitirme sınavında ve projelerinde başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar “Yeşil Kuşak Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

  Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sahibi olarak  kariyerini geliştirmek isteyen her sektörden (hizmet kuruluşları dahil)  kişiler (öğrenci olanlar dahil) bu programa katılabilir.

  Eğitimin Süresi

   

   

   

   

   

  Toplam 13 gün

  • Tanımlama     2 gün

  • Ölçme              3 gün

  • Analiz              3 gün

  • İyileştirme      3 gün

  • Kontrol           2 gün

  Katılımcı Profili

   

  Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sahibi olarak  kariyerini geliştirmek isteyen her sektörden (hizmet kuruluşları dahil)  kişiler (öğrenci olanlar dahil) bu programa katılabilir. 

   


  Eğitim tarihleri için lütfen tıklayınız.